Nawozy firmy Scotts

 

Osmocote Exact
Dzięki zastosowaniu otoczki najnowszej generacji uzyskujemy bardzo dokładne uwalnianie składników pokarmowych. Szeroki wybór typów Osmocote pozwala dobrać nawóz o wymaganym czasie działania, składzie i dynamice uwalniania dla określnych upraw. Nawozy są łatwe w aplikacji dzięki wyrównaniu granul i bezpieczny dla roślin. Główne typy to Osmocote Exact 3-4 miesiące, 5-6 miesięcy, 3-4 miesiące z podwyższonym potasem, 5-6 miesięcy z podwyższonym potasem oraz Osmocote Start o działaniu 6 tygodni.

www.scotts.pl/index.php


Peters Professional
Jest to nawóz całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Peters Professional zawiera wysoko skoncentrowany NPK oraz odpowiedni poziom MgO i mikroelementów. Jest on wyprodukowany z najczystszych składników i nie zawiera chlorków, węglanów i siarczanów oraz utrzymuje stale niski poziom EC. Unikalna formuła chelatowa M-77 gwarantuje 100% rozpuszczalności w wodzie i dostępność wszystkich składników pokarmowych przez wydłużony okres, nawet w warunkach alkalicznego podłoża. Każdy typ nawozów Peters Professional zawiera wszystkie niezbędne mikroelementy, w większości w formie schelatowanej.

www.scotts.pl/index.php


Universol
Nawóz ogólnego stosowania rozpuszczalny w wodzie. Oferowany jest w 5 typach i kierowany do producentów roślin ozdobnych, szkółek, warzyw i sadów.
Szeroki asortyment pozwala dobrać odpowiedni typ nawozu dla każdej fazy rozwoju roślin. Universol zawiera wszystkie niezbędne mikroelementy. W swoim składzie zawiera też kwas cytrynowy, który utrzymuje klarowność roztworu.

www.scotts.pl/index.php


Agroleaf
Nawóz do stosowania dolistnego. Nawożenie dolistne to najskuteczniejsza metoda dokarmiania roślin w momentach braku którego kolwiek składnika pokarmowego, w sytuacjach kiedy nie możemy go dostarczyć przez korzeń lub też nie jest możliwe jego pobieranie w dostatecznej ilości ze względu na warunki zewnętrzne. Nawozy Agroleaf to bardzo czyste produkty, które nie zawierają składników balastowych. Bardzo dobrze są wchłaniane przez rośliny i szybko w nich wykorzystywane. 

www.scotts.pl/index.php


Landscape
Seria nawozów otoczkowanych przeznaczona do nawożenia terenów zielonych a głównie trawników. W ofercie cała gama produktów o różnym składzie i czasie działania dająca możliwość zastosowania nawozu przy konkretnej fazie wzrostu trawnika. Poprzez trawniki świeżo zakładane po nawożenie trawników zniszczonych, wyeksploatowanych. Dzięki wydłużonym nawet do 6 miesięcy czasie działania nawozów otoczkowanych Landscape możemy zmniejszyć częstotliwości nawożenia.

www.scotts.pl/index.php