Targi HORTICO 2014 – kolejne rekordy pobite (14.01.2014)

Tegoroczna, dwunasta edycja, była pod wieloma względami rekordowa. Po raz kolejny zostały pobite rekordy zamówień i sprzedaży, liczby dostawców oraz gości bawiących się na bankiecie. Tak w najkrótszy sposób można podsumować Targi HORTICO 2014.

Konferencja HORTICO SA 2014 połączona z targami odbyła się w dniach 10-11 stycznia 2014.W tym roku zorganizowaliśmy ją w hotelu OSSA **** Congress&SPA w miejscowości Ossa pod Rawą Mazowiecką. W targach wzięli udział przedstawiciele 37 producentów, co było najwyższą liczbą w historii. Po stronie klientów na targach stawiło się aż 58 firm. Byli to wybrani klienci Spółki prowadzący sklepy i centra ogrodnicze, przede wszystkim z regionu dolnośląskiego i lubelskiego. Łącznie w targach wzięła udział rekordowa liczba 190 uczestników.

Po wspólnym obiedzie, w Sali Kongresowej rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Przedstawiono wszystkich wystawców, wręczono nagrody od producentów oraz wyjaśniono reguły Olimpiady. Następnie Tadeusz Dragan, Dyrektor Handlowy w firmie AGRECOL Sp. z o.o., poprowadził inspirującą prezentację na temat możliwości, potencjału i aktualnej sytuacji w sklepach i centrach ogrodniczych. Mówił m.in. o wizerunku, znaczeniu marki, zmianach zachodzących we współczesnym handlu i o znaczeniu skutecznego zarządzania ceną, dlaczego warto świadomie kształtować ceny zamiast nimi tylko konkurować oraz dlaczego zawsze najważniejszy jest sprzedawca.

Podczas głównej, targowej części spotkania, zaprezentowane zostały nowości i najpopularniejsze produkty w branży. Wszystkie złożone zamówienia zaliczono do tzw. Olimpiady, z której znane są nasze spotkania – najstarsze w Polsce targi przedsezonowe. Wieczorem podczas uroczystej gali przyznane zostały nagrody. Na początku rozstrzygnięty został konkurs „Składaj zamówienia – wygrywaj nagrody”. Firmami, które najaktywniej korzystały z nowoczesnej platformy Pulpitu Kontrahenta w ubiegłym roku były: P.P.H.U. „SAFERIA” Anna Sławek, Sklep Ogrodniczy „PINIA” Bożenna Kolasa i Centrum Ogrodnicze „Krzewy z Krzewia” Grzegorz Adamowicz.

Po podliczeniu głosów oddawanych w trakcie targów przez klientów, w kategorii Najlepszy Produkt Targów pierwsze trzy miejsca przyznano odpowiednio: firmie POLAN za zestaw czosnków, firmie BIOWIN za wędzarnię oraz firmie KOZIELSKI za nawóz o zapachu lawendowym. Decyzją klientów najlepsze stoiska przygotowały firmy: AGRECOL Sp. z o.o., VILMORIN GARDEN Sp. z o.o. oraz COMPO Polska Sp. z o.o.
Wśród klientów premiowaliśmy przede wszystkim wielkość zamówienia. Zwycięzcą w tej kategorii została firma AGRO-BUD Leszek Sagan. Drugie miejsce przypadło firmie ARBY Jolanta Nikiciuk, a trzecie – firmie „ZIELONY OGRÓD” s.c. E. Petelicka, A. Petelicki. Wśród dostawców, za największą wartość sprzedaży nagrodzono firmy: KALNAS, GRUPA INCO, AGRIMPEX. Dodatkowo, wszyscy odbiorcy, którzy zrobili zakupy, wzięli udział w losowaniu nagród. W losowaniu szczęście dopisało firmom P.P.H.U. Daglezja Artur Maj Izabela Maj s.c., R & G Sp. z o.o. Grażyna i Ryszard Chlebowscy oraz „DOM I OGRÓD” Sklep Ogrodniczy Maria Łyszcz.

Specjalne wyróżnienie od pracowników Spółki, nagrodę Fair Play, w kategorii dostawców otrzymały firmy: KOZIELSKI Sp. z o. o. oraz LUSTAN Sp. z o.o., a wśród klientów HORTICO SA – firmy: F.U.P.H. Anna Boguta, CENTRUM OGRODNICZE „GAJ” Adam Chajęcki, Sklep Wielobranżowy AVENA Ewa i Jan Anasiewicz i „ZIELONY OGRÓD” s.c. E. Petelicka, A. Petelicki.

Wieczorna gala upewniła nas co do tego, że w 2014 rok wchodzimy pełni entuzjazmu, energii i w doskonałej kondycji – gdyż po części oficjalnej, zabawa na parkiecie trwała niemal do rana. Wieczór uświetnił występ artystyczny duetu akrobatycznego Delfina i Bartek, zwycięzców piątej edycji popularnego show „Mam Talent”. Jak w latach poprzednich odbyła się także specjalna licytacja i zbiórka do puszek, z których środki zostały w całości przeznaczone dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już dziś cieszymy się na kolejne targi za rok!
Targi HORTICO 2014 zdjęcie grupowe

Producent polskich nasion - PNOS Ożarów MazowieckiTa strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do góry strony