Jesteśmy solidarni z Ukrainą

Spotkanie z producentami warzyw pod osłonami 21.02.2019 r.

21 lutego 2019 r. w Pałacu Tłokinia w Tłokini Kościelnej odbyło się spotkanie z Producentami warzyw pod osłonami. Wzięło w nim udział 140 klientów z rejonu Kalisza. Organizatorem imprezy były firmy Grodan, która w 2019 roku świętuje 25-cio lecie działalności w Polsce oraz HORTICO SA, która jest największym dystrybutorem produktów marki Grodan. Współorganizatorem spotkania była również firma Yara.

Podczas spotkania ogrodnicy mogli dowiedzieć się o nowych rozwiązaniach w uprawie hydroponicznej. Prezentacja firmy HORTICO, wyłącznego dystrybutora marki Bioline poświęcona była nowej biologicznej metodzie zwalczania Skośnika pomidorowego (Tuta Absoluta) za pomocą Trichogammy achaea. Prelengentem był Paweł Kulas, który w firmie zajmuje się doradztwem w zakresie ochrony biologicznej. Następnie Przemysław Kucharczyk z firmy Adob przedstawił działanie oraz różnice w przyswajalności chelatów żelaza. Kolejnym punktem w programie było doświadczenie przeprowadzone przez Kamila Pogodę mające na celu zaprezentowanie różnic w jakości chelatów żelaza dostępnych na polskim rynku. Eksperyment pokazał zdecydowaną przewagę chelatu żelaza Hortisol Fe Strong na bazie mikrogranulatu, który się nie pyli, nie zbryla, doskonale rozpuszcza się w wodzie i zawiera żelazo w 100 % w formie chelatu dostępnego dla roślin.

Spotkanie zwieńczyła uroczysta kolacja i zabawa do białego rana.

Producent polskich nasion - PNOS Ożarów MazowieckiTa strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do góry strony